Молодь у Кракові
Автор Наталя Тітик   
Вівторок, 11 квітня 2017 07:59

8 квітня Молодь Руху спільно з іншими громадськими організаціями Львівщини побували на Раковицькому цвинтарі у Польщі, а також - у Генеральному консульстві України у Кракові. Раковицький цвинтар – один з найвідоміших цвинтарів у Польщі, який розташований у старій частині Кракова. Там усі присутні помолилися і поклали квіти на могилу Богдана Лепкого та Степана Смаль – Стоцього.

Б.Лепкий – український поет, прозаїк, літературознавець, громадсько-культурний діч, що написав стрілецьку пісню «Журавлі» (Чуєш, брате мій),  яку вважають народною. Народився у 1872 році на Тернопільщині.
Степан Смаль-Стоцький – український мовознавець і педагог, був одним з керівників національно-культурного відродження Буковини, противником москвофільста.
Окрім того, на Раковицькому цвинтарі знаходиться пам'ятник українцям, померлим у таборі Домб'є, що урочисто відкрили у 2000 році. Вояки УГА, які після поразки у польсько-українській війні 1920 року потрапляли до полону, утримувалися в декількох концентраційних таборах, які дістались полякам від колишньої Австро – Угорської імперії. Одним із них був табір №1 у Домб'є.
Наприкінці поїздки завітали до Генерального консульства України, де познайомились із консулом Мандюком Олегом та мали змогу відвідати історичний центр Кракова, що належить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


Share

Останнє оновлення ( Вівторок, 11 квітня 2017 08:17 )
 

Онлайн реєстрація

Банер