Видатні композитори України - Михайло Вербицький та Володимир Івасюк
Автор Наталя Тітик   
Субота, 11 березня 2017 15:18

Впродовж багатьох років українці, всупереч різноманітним заборонам, доводили світові та собі, що серед них є видатні представники усіх сфер суспільного життя – політичного, економічного, культурного і мистецького. Саме про таких особистостей, про видатних композиторів України - Михайла Вербицького та Володимира Івасюка, ми розповідали 7 березня у середній загальноосвітній школа №62. 

Творча спадщина Михайла Вербицького — одне з найцінніших надбань української культури. Він належить до яскравих представників національної композиторської школи, що сприяли в XIX столітті активному духовному злету українського суспільства.

Ще за життя Вербицький здобув визнання як талановитий музикант, творець улюблених і добре знаних хорів, солоспівів, популярної театральної музики. М. Вербицького високо поціновували чільні діячі української культури, зокрема Іван Франко.

Музика влітає у вікна, заповнює кімнати, немов якийсь ширококрилий казковий птах», — так поетично говорив композитор Володимир Івасюк. Оцей дивовижний «ширококрилий казковий птах» і до нині присутній завжди, коли слухаємо твори композитора Володимира Івасюка. Своїми піснями він відроджував любов українців до української культури та намагався протистояти пропагандистській ідеї одного великого "радянського народу".

Він дав добрий урок сучасникам, своїм ровесникам, як треба оберігати своє й не потрапляти під затуманення чужим – завжди стояв на тій позиції, що не варто рушати за тридев’ять земель, за далекі моря у пошуках чогось нового та оригінального, а шукати і знаходити тут, біля свого першоджерела, і, головне, бути гідним того джерела.

 

 

 


Share

Останнє оновлення ( Субота, 11 березня 2017 16:49 )
 

Онлайн реєстрація

Банер